اخبار

تکمیل مسکن مهر اصلی‌ترین وظیفه وزیر جدید راه و شهرسازی‌

عضو کمیسیون عمران مجلس از افزایش تسهیلات خرید مسکن خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات در بازار اقتصادی مسکن جوابگو نیست.

شهر جدید پرند

افزایش تسهیلات خرید مسکن در دستور کار است.تکمیل مسکن مهر اصلی‌ترین وظیفه وزیر جدید راه و شهرسازی‌حسین هاشمی تختی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه وزیر پیشین راه و شهرسازی پروژه مسکن مهر را قبول نداشت و بر روی ساخت مسکن اجتماعی مانور می‌داد، گفت: در دوره‌های گذشته متأسفانه مسکن مهر نه تنها تکمیل نشد، بلکه مسکن اجتماعی هم به مرحله عملیاتی نرسید.

وی ادامه داد: وزیر جدید راه و شهرسازی باید سیاست‌های خود را بر روی تکمیل مسکن مهر و حل معضلات بخش مسکن تقویت کند و در این بین مجلس همکاری‌های لازم را با این بخش دارد.

هاشمی با بیان اینکه 2 میلیون و 500 هزار واحد مسکن خالی در کشور وجود دارد، گفت: همین میزان مسکن در کشور نیاز است که باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق و استفاده بهینه از ابزارهای تشویق و یا تنبیهی بازار عرضه و تقاضای مسکن را به تعادل برسانیم.

وی تأکید کرد: دولت باید برای اقشار آسیب‌پذیر و کم درآمد جامعه سرپناه ایجاد کند و وزارت راه و شهرسازی باید با تکمیل مسکن مهر نیاز بخشی از جامعه را تأمین کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: اصلی‌ترین تکلیف برای دولت، تکمیل واحدهای مسکن مهری است که نیمه کاره رها شده و بخش اعظمی‌ از متقاضیان که تمامی آورده‌ خود را در آنجا سرمایه‌گذاری کرده‌اند باید به نتیجه برسد.

صفحات ما  در  اینستاگرام   و    تلگرام را دنبال کنید.

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا