اخبار

احتمال افزایش ۵ میلیون تومانی وام مسکن مهر

 آخرین مسائل و مشکلات مربوط به مسکن مهر و پروژه‌های عمرانی در پردیس با حضور حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در محل شرکت عمران بررسی شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از استقرار کارگزاری مسکن مهر با هدف سهولت و تسریع در کار متقاضیان خبر داد و گفت: اصل افزایش وام برای پروژه‌های مسکن مهر پردیس بوده و ممکن است وام برخی پروژه‌ها در سایر شهرها نیز تا ۵ میلیون تومان افزایش یابد.

در این نشست آخرین مسائل و مشکلات مسکن مهر و پروژه‌های عمرانی در پردیس بررسی و مقرر شد برای سهولت و تسریع در کار متقاضیان، کارگزاری مسکن مهر در فاز مستقر شود.

 مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این بازدید پیرامون تامین منابع مالی مربوط به اتمام ساخت و ساز خاطرنشان کرد: اغلب پروژه‌های باقیمانده روی نازک‌ کاری هستند؛ تغییرات قیمتی سال جاری نیز بیشترین تاثیر را روی این مرحله گذاشته است. به عنوان مثال این افزایش قیمت روی آسانسور، رادیاتور، پکیج، بوستر پمپ،‌ شیرآلات و … بعضا پیمانکار برای تهیه این اقلام به مشکل بر می‌خورد. نمونه عینی پکیج بود که در پردیس ما را دچار مشکل کرد که البته خوشبختانه این مسئله حل شده و به صورت هفتگی ۱۰۰ پکیج تحویل می‌شود.

طاهرخانی همچنین در خصوص افزایش ۵ میلیون تومانی وام متقاضیان مسکن مهر بیان کرد: برای کمک به آورده متقاضیان به دنبال  طرحی هستم تا برخی پروژه‌ها که به افزایش قیمت برخورده‌اند،‌ افزایش ۵ میلیون تومانی وام به عنوان جایگزین آورده مردم را داشته باشند. این برنامه برای پروژه‌هایی است که به افتتاح نرسیده‌اند، باید مشخص شود که چه پروژه‌هایی مشمول این افزایش وام می‌شوند. اما اصل افزایش وام برای پروژه‌های مسکن مهر پردیس بوده و ممکن است وام برخی پروژه‌ها در سایر شهرها نیز ۵ میلیون تومان افزایش یابد. افزایش ۵ میلیون تومانی به دولت ارائه شده و از محل خط اعتباری مسکن مهر تامین اعتبار می‌شود.

گفتنی است در این بازدید رحیمی و روانفر (اعضای مجمع شرکت مادر)، چاغروندی (مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس) و اعضای هیئت مدیره و معاونین شرکت عمران پردیس وی را همراهی کردند.

صفحات ما  در  اینستاگرام   و    تلگرام را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا